Joensuun Coffee Housessa juhlitaan Original Sokos Hotel Vaakuna Joensuun syntymäpäiviä toukokuun ajan!

Joensuun Coffee House juhlii Original Sokos Hotel Vaakuna Joensuun 80-vuotista taivaltaan herkullisella gluteenittomalla juustokakulla!

Original Sokos Hotel Vaakuna Joensu täyttää tänä vuonna kunnioitettavat 80 vuotta, ja heti hotellin vastaanoton vieressä sijaitseva Coffari haluaa olla mukana tässä juhlinnassa! Coffee Housen liikeideapäällikkö Marianna Issakainen onkin kehittänyt ja leiponut erityisen herkun, jota ei muulloin ole tarjolla: gluteeniton mustikka-sitruuna juustokakku! Kakku on juustokakkujen aatelia, eli hyydytetty ja mehevän moussemainen.

Hotellivieraat ja kaikki kaupungin herkuttelijat ovat tervetulleita maistamaan juhlakakkua! S-mobiilista löytyvällä kupongilla saat herkullisen kakkupalan sekä sen kaveriksi täyteläisen cappuccinon yhteishintaan 8 euroa! Jos mielesi tekee maistella pelkkää kakkua, saat lunastettua palan itsellesi hintaan 6,50€.

Onneksi olkoon ihana Original Sokos Hotel Vaakuna Joensuu kunnioitettavan merkkipaalun johdosta!