AINA TUORETTA KAHVIA JA PULLAA
Presso on sitä varten, että joka päivä olisi aikaa omalle hyvälle hetkelle. Haluamme vaalia läheistä ja kotoista kahvilakulttuuria. Kahvi on suomalaiseen makuun hyvää ja varmasti tuoretta. Pullat, sämpylät ja pikkusyötävät ovat herkullisen makuisia, paikan päällä leivottuja ja aina tuoreita – meillä on uuni kuumana koko päivän. Tottahan elämän pitää olla makeaakin. Anna meidän yllättää: kun kello kilahtaa, jotakin hyvää tuli juuri uunista.
Lämpimästi tervetuloa!
Ravintolapäällikkö Katri Kolehmainen, katri.kolehmainen@sok.fi
Liikeideapäällikkö Kaisa Hämäläinen, Kaisa.hamalainen@sok.fi
Keittiömestari Waltteri Timonen, waltteri.timonen@sok.fi
Ajankohtaista
Viilenny Presson vaniljajäälattella
Viilenny Presson vaniljajäälattella
Presson viileä vaniljajäälatte on kesän ykkösjuoma. Vaniljajäälatte normaalikokoisena 3,90 € ja isona 4,90 €. Tervetuloa viilentymään Pressoon!
Lue lisää
Rukiisiin kahvihetkiin – Presson täytetty ruisleipä
Rukiisiin kahvihetkiin – Presson täytetty ruisleipä
Rehdisti ruista, reilusti täytettä. Presson täytetty rukiinen ja kahvi tai tee nyt S-Etukortilla 6,30 €. Useita eri täytevaihtoehtoja!
Lue lisää
Anna Presson mansikka-vaniljawienerin hurmata
Anna Presson mansikka-vaniljawienerin hurmata
Mansikka-vaniljawiener on klassikko, jossa yhdistyvät lempeä vaniljakreemi ja makeat mansikat. Mansikka-vaniljawiener ja kahvi tai tee nyt S-Etukortilla 5,90 €.
Lue lisää
Kesän virkistävän kylmät kahviuutuudet nyt Pressossa!
Kesän virkistävän kylmät kahviuutuudet nyt Pressossa!
Herkullisempaa virkistäytymistä kesän kuumassa saa hakea! Presson kylmät Cold Brew -uutuuskahvit Tazza Frappe ja suolakaremellijäälatte ovat täällä – kesä voi alkaa.
Lue lisää