Bomballa riittää tekemistä ryhmille!
Bombalta löydät tekemistä ryhmille!
Karjalanpiirakkapajan ja viinipruuvin lisäksi voit nauttia tunnelmallisesti nuotioretkestä Bomban kodalla, kokata kotaruokaa kokin opastuksella tai kokea ainutlaatuisen Valamo menun!
Nuotioretki
Vietä nuotiohetki Bomban kodalla tai laavulla Pielisen rannalla. Grillaa makkaraa ja nauti tikkupullasta kahvin tai teen kera. Tulet sinulle tehdään valmiiksi!
Min. 8 hlöä - max. 20 hlöä/ryhmä.
18 €/hlö
Sis. makkaran, tikkupullan hillolla, kahvia tai teetä sekä opastuksen.
Ohjelmallinen kotaruokailu
Bomban kota tarjoaa puitteet tunnelmalliselle kotaruokailuille tai kotakokkailulle. Kokki opastaa sinulle kuinka valmistaa ruokaa tulella ja lopuksi pääset nauttimaan maukkaasta menusta.
Min. 6 hlöä/ryhmä - max. 20 hlöä/ryhmä
Alk. 50 €/hlö
Sis. kolmen ruokalajin menu, josta osa valmistetaan itse kokin opastuksella.
Valamo menu
Karjalainen kulttuuri linkittyy vahvasti ortodoksisuuteen. Liike alkoi, kun Valamon luostari perustettiin Laatokalle 1100-luvun alussa. Sotien jälkeen luostari piti evakuoida ja uusi koti löytyi Heinävedeltä. Ortodoksinen kulttuuri on vahvasti läsnä Bomban historiallisissa rakennuksissa. Valamon makuja voit maistella Valamo menun kautta, missä makupareina toimivat Valamon luostarin marjaviinit.
Min. 10 hlöä/ryhmä
88,50 €/hlö
PS. Muistathan myös karjalanpiirakkapajamme ja viinipruuvimme!
Lisätiedot ja varaukset: sales.karelia@sokoshotels.fi tai 020 1234 660.
Tervetuloa!